Čo je to DoGekko?Tento projekt som pôvodne robil iba pre svoju potrebu. Dostávali sa ku mne rôzne či už platené alebo free signály a mňa zaujímalo, aké sú ich výsledky. Obchodovať ich naslepo mi nepríde rozumné a spätne dohľadávat signály ktoré trvajú x dní až týždňov, kedy bola kde cena a či to naozaj hitlo targety sa asi nikomu nechce. Tak som si vytvoril jednoduchý web kde som tie signály zadával a vyhodnocovalo sa to automaticky.


(Zadanie nového signálu)


Odrazu to už nevyzeralo tak ružovo ako na telegram kanáloch signálnych skupín typu „Tento mesiac zhodnotenie 372%“ (+ kopa frajerských smajlov) ale bolo to ak vôbec v pluse tak v jednotkách %.

Trik je v tom, že profit rátajú tak, že jednoducho spočítaju profity zo všetkých signálov ale to je zle.

Ak máte celkový kapitál na burze napr. 10 000$ tak otvárate signály iba za časť kapitálu, povedzme 5% čiže každý signál za 500$. A ak máte na signále zisk 10% tak je to 10% z 500$ čo je 50$. Vo výsledku ak by to bolo mesačne 120% je to 120% z 500$ a nie z 10 000$ takže reálny profit je 600$ a nie 12000$. Toto ale už nikto nekomunikuje. Potom ešte existujú extrémisti, ktorí spočitávajú nie len profity signálov ale aj profity targetov dokopy, čo im znova spraví násobne väčšie % zisku oproti realite a keď si človek signály zaplatí, tak len čumí kde sa stala chyba. No členské je uhradené a koho by zaujímala vaša strata. Ak nie ste spokojní a skúsite komunikovať tak BAN a nové ovečky sa veselo naberajú ďalej. Ak už ľudia začnú telegram skupinu nahlasovať a dostane nálepku „Scam“ tak sa zmení názov a kolotoč ide odznova. Aj takto nejak to môže fungovať.
Tento problém by mohol riešiť DoGekko. Ako akýsi prostredník medzi predajcom a kupujúcim, ktorý garantuje históriu výsledkov. To čo si skupiny napíšu do svojich telegramov alebo na weby, nemusí byť pravda. Aj fotoshop a screenshoty z burzy dokážu veľa. Obľúbená taktika je aj to že naháďzu signály na platený kanál a iba tie úspešné forwardnú do free kanálu kde to vyzerá akí sú borci. Neúspešné signály sa zmažú/zabudnú/zataja. Kto by to spätne dohľadával že?


(Krásny profit, stači obchod napákovať doneba)

(Ak to človek iba slepo opisuje tak môže mať aj takéto krásne RRR

a napákovať to 20x juchúúú likvidačka coming soon)Ako to funguje?
DoGekko je vlastne paper trading platforma, kde sa signály nedajú zadať spätne. Je to ako na burze. Buď kúpite okamžite za aktuálnu cenu, alebo príkazom špekuláciou nákupu na budúcej cene. Ak vidíte pumpu tak je jednoduché poslať na telegram akože signál že ste nakúpili predtým, na DoGekko to ale nejde.

Výsledkom sú otvorené pozície, ktoré reprezentujú signály a vy vidíte v reálnom čase ako sa im darí. Zo všetkých signálov sa robia štatistiky a vy si môžete pozrieť ako sa im darilo napr. posledný mesiac. No mercy, skutočné čísla, ktoré sa nemusia páčiť.


(Zatvorené signály skupiny Crypto Signal Pool)


Na jednej strane je teda signálna skupina, ktorá preukazuje svoje výsledky a na druhej stojí záujemca, ktorý sa môže rozhodnúť, či tie výsledky stoja za to, aby si kúpil členstvo. DoGekko môžete používať aj čisto pre vlastnú potrebu štatistík alebo skúšať obchodovať, ako by to dopadlo. Stačí si skupinu nastaviť ako privátnu, a jej výsledky neuvidí nikto iba vy.Späť na blog